IDC Savunma Sanayi Ticaret A.Ş.;  % 100 Türk sermayesi ile 2005 yılında kurulmuştur.

Kuruluş amacı; Silahlı Kuvvetleri için Demilitarizasyon, Modelleme – Simülasyon, KBRN Sistemleri Mayın Temizleme Sistemleri, Shelter Sistemleri, İnsansız Hava Aracı (İHA), ve Uluslar arası Nakliye konularında, yüksek standart  – uygun fiyat prensibi ile hizmet verilmesidir.

Araştırma ve geliştirmeye büyük önem veren IDC, hizmet yelpazesini gelen talepler doğrultusunda genişleterek, dünyada belli başlı ülkelerin sahip olduğu teknolojilerin azami yerli kaynaklarla üniversite ve sanayi imkanları kullanılarak ülkemize kazandırılması amacıyla çalışmalarına devam etmektedir.

IDC; geniş yurt dışı temsilcilikleri aracılığı ile ihtiyaç duyulabilecek her türlü yedek parça, silah, mühimmat, güvenlik ve istihbarat sistemlerini temin etme kabiliyetine sahiptir.

Şirketimiz  Hacettepe  Teknokent ve diğer üniversitelerle ile  işbirliği  içerisinde olup, ayrıca  ATC (Amerikan Türk Konseyi)’nin ve NAMSA (NATO Bakım ve Tedarik Ajansı) üyesidir. Yürütülen projelerin her aşamasında ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi – ISO 14001:2004 ve OHSAS 18001:1999 Sistemleri takip edilmektedir.

Şirketimiz ayrıca Milli Savunma Bakanlığı tarafından verilen “Milli Gizli” ve “NATO Gizli” Gizlilik Dereceli Tesis Güvenlik Belgesi ve İşletim İzni ( Üretim Müsaadesi ) Belgelerine de sahiptir.